@ThatGrimes

Because really, where else are you gonna find a gay, mennonite, attorney, who loves sci fi, literature, football, fishing, film, and other things that start with F...?

au: sarah never answers beth’s phone when it’s alison calling because she knows that alison calls to listen to beth’s voicemail [based on this post]

(via cloneinstitute)

luigilessa:

here’s a picture of dori speaking whale for your blog
i didn’t realize how much me and my blog needed this until i saw it
lmfao you can’t not reblog this

luigilessa:

here’s a picture of dori speaking whale for your blog

i didn’t realize how much me and my blog needed this until i saw it

lmfao you can’t not reblog this

(Source: primgoesboom, via chps1233)

lancrebitch:

crunchierkatie:

i love seeing girls close ranks when their fella is cheating, instead of defending him and attacking the other girls. like seriously. it warms my cold, cold heart so much. 

i need the rest of this story, where did you put the body

(Source: twirpy, via sidebysidebyside)

kimnrowdy:

Put this together for the BBC booth at SDCC this year but wasn’t selected to participate. Finally being brave enough to blog it now. Because of the compressed timeline I was working with, it’s not my best work, but I like it. 

(via cloneinstitute)

myroarts:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!


A bag of dark grapes that size costs about 7 dollars… SEVEN DOLLARS. Please shut up about how you can just change your “lifestyle”

myroarts:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

A bag of dark grapes that size costs about 7 dollars… SEVEN DOLLARS. Please shut up about how you can just change your “lifestyle”